BLOG

Haikon Uzaktan İzleme

Haikon Uzaktan İzleme

Kamera güvenlik sistemleri uzaktan izleme ayarları yapılırken mantık şu şekilde işler. Sizin internet bağlantınız üzerinden kamera kayıt cihazının da internette var olması sağlanır. Yani DVR kamera kayıt cihazı ile modem arasında bir bağlantı olmalıdır ki dışarıdan ya da dünyanın her hangi bir yerinden o DVR ile bağlantı kurulabilmeli. Bir kamera sistemi uzaktan izlenirken bilgisayar, tablet ya da akıllı cep telefonu kullanılabilir. Bu sayede doğru kullanıcı adı ve şifre girişi yapılarak, kamera görüntülerine erişim sağlanabilir.

Haikon uzaktan izleme ayarları nasıl yapılır ?

Haikon uzaktan izleme ayarlarına başlamadan önce, modemin arayüzüne giriş yapmalısınız. Internet Explorer, Google Chrome, Mac Safari, Opera, Mozilla Firefox adres satırına modemin erişim ip adresine yazmalısınız. Bilmiyorsanız Windows kullanıcıları için Çalıştır / cmd / ipconfig ile ekrana gelen “varsayılan ağ geçidi IP adresi” ile modem ara yüzüne erişim sağlayabilirsiniz.

 

haikon-port-listesi

Haikon DVR port listesi

Modeme giriş yapabilmek için giriş ip adresini öğrenmek

Modeme giriş yapabilmek için giriş ip adresini öğrenmek

Modem kullanıcı adı ve şifre bilgilerini değiştirmediyseniz varsayılan, fabrikasyon bilgiler geçerlidir. Modem marka ve internet servisi aldığınız sağlayıcıya göre, bu bilgi değişkenlik gösterebilmekte. Söz gelimi admin kullanıcı adı, ttnet şifresi çoğunlukla TTNET kullanıcılarının modeme giriş bilgileri olarak standart verilir. Bunların dışında admin – admin, admin – 1234, admin – superonline, admin – ttgalaksi, admin – boş geçiniz gibi modem şifrelerini de deneyebilirsiniz.

Modem marka ve standart kullanıcı adı şifreleri için tıklayınız >>

Aşağıda resimlerini gördüğünüz modem markası ZyXEL P-1202-T10B modelidir. Airties ve diğer marka modemler içinde, mantık değişmeyecektir. NAT yerine sanal sunucu olabilir. İşlemlerin sonrasında bağlanmadığı gözetilir ise modemin güvenlik ayarları sekmesinden, güvenlik düzeyi düşürülmeli ya da kapatılmalıdır.

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

ZyXEL marka modem arayüzü içinde HAIKON portlarını açmak

Haikon kamera sistemleri, cep telefonu izlemelerinde ise İVMS-4500 uygulaması indirilir. Uygulamanın kurulması sonrasında Cihazlar ve + menüleri ile yeni cihaz eklenmelidir. Mevcut sabit ip adresinizi, kullanıcı adı ve şifrenizi tanımladıktan sonra haikon dvr kamera sistemini cepten izleyebilirsiniz. Haikon dvr cepten izleme ayarları oldukça basit ve kolaydır. Sadece modem üzerinden, doğru port işlemlerini yaptığınızdan emin olmalısınız.

Haikon DVR cepten izleme ayarları

Haikon DVR cepten izleme ayarları

Haikon DVR cepten izleme ayarları

Haikon DVR cepten izleme ayarları

 

 

Comments (27)

 1. 15 gündür cıhazı almışım kurulu hersey yapılmıs sadece yazılımı kalmıs ve daha servıs gelip yapmadı. Cihaz akıllı telefonda da ızleme yapılıyor ama bir türlü izlemedik lütfen yardımcı olun

 2. İKİ AYRI 16 LI KAYIT CİHAZI BİR YERİ (grup1) ve İKİ AYRI 16LI KAYIT CİHAZI DİĞER YERİ (GRUP2) olarak kaydedidiyor İKİ AYRI TV YANYANA TEK PC İLE grup 1, 4 kamera 4 kamera 20-30 sn fasılalı değiştirerek 32 kamerayı aynı anda da diğer tv de grup 2 4 kamera 4 kamera 20-30 sn fasılalı değiştirerek 64 kamera birbirine karışmadan 32 li 32li farklı 2 tv de tek pc den alarak görüntüyü değişmeli nasıl izleyebilirim ?

 3. YENİ GİRİŞ YAPMAK İSTİYORUM AMA NE ŞİFRE YAZARSAM YAZAYIM REGİSTERATİON FAİLED ERROR CODE 41 İKAZI GELİYOR NE YAPABİLİRİM CEPTEN İZLEYEMİYORUM

 4. Neden mobil veriyle kameraları izlemiyor om sadece Wi-Fi ile izleyebiliyorum başa bir Wi-Fi üzerinden bağlandığım zamanda izlemiyorum.
  Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 5. Merhaba benim cihaz kurulum ve izlemeyle alakalı sıkıntım yok fakat ses kartını aktif edemedik. Ses duyamıyoruz sadece kışırtı geliyor . Bununla alakalı yardımcı olabilirmisiniz.

 6. Merhaba,
  Cihazınızın modelini de paylaşmalısınız fakat Haikon yazılım çoğunlukla aynı mantığı içerdiği için kayıt çözünürlük ayarlarında yer alan Video satırlarını, Video / Ses şeklinde değiştirerek tekrar bir test etmeniz gerekebilir. İyi çalışmalar, dileriz.

 7. MERHABA UYGULAMAYI İNDİRDİKTEN SONRA OTURUM AÇMAK İÇİN YENİ GİRİŞ YAPMAK İSTİYORUM AMA NE ŞİFRE YAZARSAM YAZAYIM REGİSTERATİON FAİLED ERROR CODE 41 İKAZI GELİYOR NE YAPABİLİRİM CEPTEN İZLEYEMİYORUM.

 8. merhaba hem Neutron hem haikon nvr kullanıyorum neutron VMS programında hikon ip kameraları izlemem mümkün müdür tüm portları denedim bağlanmıyor

 9. Kolay gelsin cihaz çevrim içi aldım ama hala bağlanamıyorum ve ya parola hatalı yada çevrim dışı gösteriyor yardım lütfen.

  • Yılmaz Bey,
   Yapılandırma / Network / Platform Erişimi menüsü aktif ve çevrim içi gözüküyor ise DNS1 8.8.8.8 DNS2 ise Ağ Geçidi satırınızda yer alan (Örnek: 192.168.1.1) IP adresi ile doldurulmalıdır. Başka bir sorun olması da muhtemeldir tabi ki buradan bilgilendiriniz.

 10. Hic-Connect de indirdim yukarıda bahsedilen uygulamayı da ancak ne yaptıysam sonuç değişmedi sadece kameranın bağlı olduğu ağ üzerinden izleme yapabiliyorum.

  • Orçun Bey merhaba,
   Sanırım istediğiniz kadar kullanıcı izleme yapabiliyor diye biliyorum. Yalnız aynı izleme yapabilmeleri Türkiye şartlarındaki gönderim (upload) hızına uyum sağlamayabilir.

  • Merhaba Yusuf Ali,
   Platform Erişimi menüsünde Çevrimdışı olarak görülmesinin birkaç nedeni olabilir. En önemlisi ise modem ya da çoklayıcı (switch) ile cihaz arasında iletişim kontrol edilmelidir. Data kablosu ve soketleri test edilebilir. Eğer ölçü aletiniz yoksa da bir laptop ile test edebilirsiniz. Diğer bir neden de “Özel” kutucuğunun işaretli olmaması gerekiyor. Eğer işaretli değil ve hala çevrimdışı olarak da görülüyor ise Ağ / Network menüsünden Alternatif DNS satırlarından ilk satıra 8.8.8.8 altında ki satıra ise ağ geçidi (Örnek:192.168.1.1) adresini yazmalısın. Sorununuz çözülmediği taktirde bizlerden İstanbul içi için servis talebinde bulunabilirsiniz.

 11. İyi çalışmalar mevcut kullanılan iVMS-4500 den izleme yapılan bir ip yeni bir telefondan bağlantı kurulduğunda herhangi bir bildirim alma gibi bir özellik varmı acaba ?

  • Maalesef ki her yeni mobil izleme yapılan cihaz bilgilendirmesi yapılamıyor. Hik-Connect kullanırsanız Paylaşım Yönetimi seçeneği ile istediğiniz Hik-Connect hesapları ile kendi kontrolünüzde paylaşım yetkilendirme yapılabilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

IP Adresi : 3.215.182.81