S.S.S Sık Sorulan Sorular

Elektronik güvenlik ve otomasyon sistemleri ile ilgili aklınıza takılan genel soruları bu sayfada cevaplıyoruz.

Sık sorulan sorular

Gece görüşlü kamera gece göstermiyor

O halde, ya güvenlik kamerasının gece görüş IR led kartı tamamen yanmış ya da enerji sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Güvenlik kameraları ışık seviyesinin düşüş yaşadığı karanlık ortamlarda, ortalama 0.75 Amper (7500 mA) akım çekmektedir. Kamera güç katı tarafından istenen bu akım, eğer güç kaynağı tarafından fazlasıyla karşılanmazsa gece görüş ve hatta görüntüleme sorunları yaşanabilir.

Haikon DVR Yönetici / Admin Şifresi Nedir ?

Haikon marka DVR, HD-TVI DVR ve NVR cihazları için standart yönetici (admin) şifresi 12345 ‘dir. Hikvision standart (default) şifrenin değiştirilmesi konusunda bizleri uyarıyor. Rakam ve harf içerikli şifreler ile daha güvenilir korumalı. Kutusundan çıkardığınız cihazı fişe taktığınız andan itibaren sizden direk yeni şifrenizi oluşturmanızı ister. Girilen şifrenin yanında ise 3 kademeli güç göstergesi bulunur. Yeni şifreniz en azından ilk kademeyi renklendirmeli. Aksi halde Haikon dvr için yeni şifreniz zayıf kalacak, kabul görmeyecektir.

Kamera Sistemi İçin Statik IP

Kayıt cihazınız (DVR) Network katı ile ilgili olan bu durum, yine kayıt cihazı marka, model ve kullandığı teknoloji ile yakından ilgilidir. Kimi kayıt cihazları kamera sistemini uzaktan izlemelerde sabit ip adresi gerektirmez iken bazıları ise şart koşar. Sonuç olarak kamera sistemi için sabit ip adresine başvurmanın da maliyeti söz konusudur. Bu nedenle bizler sabit ip gerektirmeyen kayıt cihazı (DVR) kullanıyor, tavsiye ediyoruz.

Akıllı Telefon ile Kamera Sistemi Nasıl İzlenir ?

Güvenlik kameralarınızı bir başka yerden akıllı cep telefonunuz üzerinden izleyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken Android Market ya da Apple Store üzerinden kayıt cihazının (dvr) desteklediği uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Söz gelimi NMSS, Mimo, Meye Tech v.s gibi uygulamalar olabilir. Uygulama yüklendikten sonra Add / Ekle seçeneği ile ilgili ayarların doğru girilmesi gerekli. IP adresi, mobil port, kullanıcı adı ve şifresi özelliklerinin bilinmesi lazım.

PDKS Nedir ?

PDKS kısaltmasının açılımı, personel devam kontrol sistemleri şeklindedir. Kurumsal işletmelerde personel sayısının fazlalığından dolayı bu tür bir takip/kontrol sistemine gerek duyulmuştur.

Pdks nedir ve ne işe yarar ?

İşletme bünyesindeki personelin çalışma sürelerini ve aynı oranla maaşını hesaplar. Normal çalışma süresi, fazladan yaptığı mesai süresini ya da gelmediği, eksik olarak yansıyan mesai süreleri pdks programı ile hesaplanabilir. Bu hesap işleminin başladığı ilk nokta elektronik geçiş sistemi ile başlar. Bu geçiş sistemi kartlı geçiş, şifreli geçiş, yüz tanıma ya da parmak izi geçiş sistemi şeklinde olabilir. Personelin bu tür cihazların üzerinden geçiş yapması ile birlikte, çalışma süresi ve buna oranla maaş hesaplaması da gerçekleşmiş olur.

Kamera Sistemi Uzaktan İzleme Yolları

CCTV Güvenlik kamerası kayıt cihazlarının (dvr) günümüzdeki özellikleri arasında görüntülere uzaktan erişebilme imkanları da yer alıyor. Uzak, başka bir bilgisayar ya da akıllı telefonlar başlıca izleme yollarıdır. Kamera kayıt cihazının (dvr), client ve mobil şeklinde 2 yazılımının da adını bilmeniz yeterli olabilir. Kalan bilgileri internet aracılığı ile kendiniz de yükleyebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Neden Elektronik Güvenlik Sistemleri

Cevabı açık ve basit bir soru. Kamera güvenlik sistemleri ile olmadığımız anlarda mekanımızı izleyebilir ve haberdar olabiliyoruz. Aynı şekilde alarm ihbar sistemleri sayesinde mekanımızda olaşan hareketler bize bildiriliyor. Elektronik güvenlik sistemlerinin her biri bizlerin hayatında daha güvenilir bir çizgi ve daha sistemli bir çalışma kolaylığı amaçlamaktadır.

IP Adresi : 3.215.182.81