Manyetik Kapı Kilitleri

Elektronik tabanlı güvenlik sistemlerinin bir parçası olan manyetik kapı kilitleri, mevcut bir odanın giriş kapısında kısıtlayıcı özellikler sağlar. Her hangi bir odanın güvenliği manyetik kapı tutucular ile sağlandığında giriş ve çıkışlar kontrollü ve izinli olarak sağlanmakta, bu sayede giriş / çıkış kaydı da tutulabilmektedir. Şifreli, kart okuyuculu ya da parmak izi okutularak manyetik kilit kontrol edilebilir. Manyetik kapı tutucular, access kontrol panelleri vasıtası ve kendi yazılımı ile bilgisayar ortamından da hakim olunabilir özellikler taşır. Tek bir tık ile tüm kapıları açabilir, aynı şekilde tek bir tık ile kapılar kilitlenebilir.

Manyetik Kapı Kilitleri

Manyetik Kapı Kilitleri

Kurumsal şirketlerin, bankaların, hastanelerin, üniversitelerin, darphane, depo, müze ve önem arz eden diğer tüm kurumların öncelikli olarak tercih ettiği bir sistemdir. Markaları ile birlikte üretildikleri ülke baz alındığında manyetik kapı tutucu fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. ASSA ABLOY kullanılan manyetik kapı tutucu kilitlerinin başında gelebilir. Kullanım sıklığı ile müşteri memnuniyeti oranı da yüksektir. Kendini kanıtlamış bir marka olarak dünyaya İsveç ülkesinden hitap eden ASSA ABLOY manyetik kapı tutucu kilidinin satışı, montajı ve teknik servis hizmeti firmamız tarafından da sorunsuz bir şekilde verilmektedir.

Montaj kısmında ince ve ölçümleri iyi yapılmış bir teknik gerektirir. Eline her takım alan ustanın yapabileceği bir montaj kavramı bulunmuyor. Hassas ölçmeli, gerekirse mukavva bir karton ile kalıp çıkarılarak yerine takılmalıdır. Kapının kanadına denk gelecek olan kilit karşılığı, kapı kapandığı andan itibaren sabit manyetik tutucu tarafından kendine çekilmelidir. Çapraz, düz oturmayan ve sağa sola, yukarı aşağı kaymış montajlar manyetik kapı tutucunun mukavemetini düşürecektir ki kusursuz eşit bir montaj yapılmalıdır. Ahşap, alüminyum, cam, plastik ya da demir kapılar arasında en kolay montajı ahşap kapılarda yapılabilmektedir.