Gece Görüşlü Kameralar

gece_gorus_guvenlik_kamerasi

Güvenlik kameraları arasında hemen hemen olmazsa olmaz özelliklerden biri halindedir. IR kamera modeli olarak da duyabilirsiniz, gece görüşlü kameraları. IR açılım olarak, Infrared Radiation / Kızılötesi Radyasyon anlamlarını taşımaktadır. Çoğunlukla hırsızlık olaylarının gece yaşandığını düşünecek olduğumuzda, bir güvenlik kamerasının gece görüş özelliğinin olması gerektiğini muhakkak isteriz.

gece_gorus_guvenlik_kamerasi_ir_ledGüvenlik kameralarında, neredeyse gece görüş özelliği hemen hemen tümünde bulunuyor. Çünkü mekan izleme konusunda gece / gündüz ayırımı yapmaksızın, görüntülerin izlenmesi ve de kaydedilmesi gerekli. Tüketicinin bu isteği üzerine, kameralar üzerinde belli sayılarda (12/24/48) IR lede yer veriliyor. IR ledlere aydınlık ve karanlık ortam bilgisini ise ışık seviyesi mantığı ile sensör iletiyor. Bu sayede gündüz / aydınlık ortamlarda IR ledler aydınlatma sağlamazken, karanlık bir ortamda siyah ve beyaz da olsa görüntü almamıza imkan sağlar.

Gece ya da karanlık ortamlarda IR ledlerin de akım (amper) çekeceği hesaplanarak, sisteme uygun ve yüksek besleme değeri kullanılmalıdır. Aksi halde iyi bir gece görüş sağlanamayacağı gibi görüntü kirliliğine de maruz kalınabilir. Gece görüş mesafesi, bir güvenlik kamerası için önemli bir unsur ve görüntülenmesini istediğimiz objenin uzaklığı düşünülerek, uygun kamera lensinin de seçilmiş olması gerekir.

gece_gorus_guvenlik_kamerasi_ornek_goruntusu

Göz atabilirsiniz . . .

DİĞER GÜVENLİK KAMERALARI

HAREKETLİ KAMERALAR

PARA OKUMA KAMERASI

SESLİ KAMERA SİSTEMİ

GİZLİ KAMERALAR