Gizli Kameralar

Gizli Kameralar Çeşitleri

Gizli Kameralar Çeşitleri

Gizli kameralar için birçok alternatif yani seçenek yer alıyor. Bunları sizler için sıraladığımızda, ihtiyacınız olabilecek gizli kamera çeşidini tercih edebilirsiniz. Gizli kameralar anahtarlık, duman dedektörü, alarm hareket sensörü, çakmak, düğme, duvar saati, masa saati, kol saati, koku spreyi, kemer, kalem, gözlük, tablo ya da ortamın sabit bir süs eşyası içine konulabilecek çeşitlere sahiptir.

AMAÇ: Gizli kameralar için kullanım esası, şu şekilde özetlenebilir. Şüphelendiğiniz durumlar karşısında daha net bilgilere sahip olabilir ve daha mantıklı kararlar alabilmenizi sağlarlar. Böylece kişi aklında ve fikrinde tedirginlik uyandıran düşüncelerine netlik kazandırmış olur. Bu bahsettiğimiz teorik açıdan kullanımı olurken, teknik açıdan kullanımı ise şöyledir.

TEKNİK BİLGİ: Gizli kameralar, çoğunlukla her hangi bir kablo yolu ile çevresi ile iletişim kurmaz. Bu nedenle bağımsız, tekil olarak çalışma gösterirler. Üzerinde barındırdıkları hafıza kartı ile ses ve görüntü bilgisini tutar. Bu süre hafıza kartınızın büyüklüğü, yani kapasite yüksekliği ile doğru orantılıdır. Söz gelimi 32 GB bir hafıza kartı ile ortalama 120 dakika / 2 saat kadar bir kayıt imkanı sunulabilir. Gizli kameralar üzerinde gizliliğin esas alınması, fark edilmemesi üzerine ışık, hoparlör gibi fark ettirici etmenler yer almaz. Kamera çözünürlüğü olarak 1.3 / 2.0 Mega pixel düzeylerinde kayıt kaliteleri bulunmakta, şarj edilerek ortalama 2 saat kadar kullanılabilmektedir. Tek bir tuş ile fotoğraf çekmek, ses kaydı başlatmak mümkün. Hareket olmadığında kayıt yapmadan uyku moduna geçme özelliği ile gereksiz kayıtlardan kaçınabilirsiniz.

FİYATLARI: İlk bakışta yüksek maliyetli gibi görünseler de aslında pek öyle değildirler. Model ve özellikleri açısından her üründe olduğu gibi fiyatları farklılık gösterir. Yani ne kadar özellik ve kapasite, o kadar bütçe de diyebiliriz. Gizli kameralar fiyatları açısından, ortalama 100 lira ile 500 lira arasında değişkenlik gösterebilir.

UYARI: Bilindiği üzere Dünya’nın hemen hemen her yerinde, özel hayatın gizliliği de büyük önem kaydetmekte. Ülkemizde de durum legal açıdan özenle denetlenerek, kanunlar çerçevesinde idare edilmektedir. Türk Ceza Kanununun 134. maddesinin ikinci fıkrasına göre; kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacaktır. Eğer bu fiil basın yayın yoluyla işlenirse, özel yaşam basın yayın araçlarıyla kamuoyuna duyurulursa verilecek ceza yarı oranında artırılacaktır.

HAREKETLİ KAMERALAR

GECE GÖRÜŞ KAMERALAR

PARA OKUMA KAMERASI

SESLİ KAMERA SİSTEMİ