Hareketli Kameralar

Speed Dome Mobese Hareketli güvenlik kameraları

Hareketli kamera adından da anlaşılacağı üzere, elle ya da otomatik olarak sağa sola, yukarı ya da aşağı hareket ettirilebilen özellikli kameralardır. Bu tür kameraların diğer bir adı yani İngilizce ismi Speed Dome olarak geçmektedir. Speed dome (hareketli kamera) geniş alanlarda, belirli bir sürede belirli noktalara ayarlanabilir. Bu sayede dönerek mekan izleme, gözlemi sağlar.

Görüş açısı montaj durumuna göre 360° derecedir. Hareketli güvenlik kamerası içinde yer alan motor mekanizması uzaktan büyütme/yakınlaştırma (zoom) ve istenilen yöne doğru kontrol edilebildiğinden kullanım alanları geniştir. Okul bahçesi, açık otopark, liman, hava alanı, cadde, kavşak, toplu konutlar, alışveriş mağazaları, fabrika, depo, iş merkezi, kamuya açık ya da kapalı diğer alanlar başlıca sıralanabilir.

Mobese kamera olarak da tanımlayabiliriz. Hareketli kameralar zoom özelliğinden ötürü yüksek çözünürlük gerektirmekte. Speed dome kamera sistemleri ile iç ve dış ortam güvenlik izlemeleri yapılabilir. Dış ortamda dayanıklı ve sağlam bir kasa içerirler. Yalnız yıllık bakımlarının yapılması gerekiyor. Farklı ebat ve teknik özellikler içeren speed dome güvenlik kamerasına, piyasada rastlamak mümkün. Mini speed dome hareketli kamera alternatiflerimiz de bulunmakta.

Kontrol etmek için kullanılan joy stick ve butonlardan oluşan ünite elemanı ise hareketli kamera klavyesi (keyboard) şeklinde geçer. Speed dome keyboard ile istenilen izleme programlaması, yönlendirme ve zoom işlemleri yapılabilmekte. Her marka ve model speed dome keyboard, çoğunlukla birbirini destekliyor. Yalnız bazı marka hareketli kameraların ise sadece kendi (keyboard) klavyesi kullanılabilir.

Speed Dome Mobese Hareketli Kamera Keyboard

Göz atabilirsiniz . . .

DİĞER GÜVENLİK KAMERALARI

GECE GÖRÜŞ KAMERALAR

PARA OKUMA KAMERASI

SESLİ KAMERA SİSTEMİ

GİZLİ KAMERALAR