Sesli Kamera Sistemi

sesli_kamera_sistemi_1Güvenlik kamerası sistemleri algıladığı görüntü ile birlikte ortam sesini de alarak, kaydedebilir. Bu sayede, görüntülü video dosyaları elde etmiş oluruz. Mekanın sesini algılayan parça mikrofon, ses modülü olarak tanımlanır. Kendi içinde mikrofon barındıran ve ya daha sonradan eklenerek sesli kamera sistemleri kurgulanabilir.

Son yıllarda piyasaya sürülen IP kameralara dikkat edildiğinde kendi üzerinde mikrofon ve hoparlörünün olduğu görülmekte. Böylece kamera karşısında karşılıklı olarak görüntülü konuşma durumu söz konusudur. Böcek diye de tabir ettiğimiz güvenlik kamerası mikrofonu, mağazalarda özellikle kasalar için uygun görülmekte. Sebebi ise kasada müşteri ile yaşanan ödeme polemiğinin, kayıt altına alınarak daha sonra delil olarak kullanılmasıdır.

 Sesli Kamera SistemiSesli kamera sistemleri kurulacak ise çekilecek olan kablo yapısının da değişmesi gerekmekte. 4+1 CCTV kablo statüsü kullanılarak mikrofon / böcek bağlantısı yapılabilmektedir. Ses algılama mesafesi ise 1 metre ile 10 metre arasında değişebilmektedir. Kayıt cihazı üzerinden direk, internetsiz olarak ses dinleme net bir şekilde sağlanırken internet ile izlerken ya da dinlerken kısa kısa kopmalar meydana gelebilmekte. Yalnız HAIKON marka kayıt cihazı (DVR) bilgisayar programı ya da cep telefonu uygulamasında bulunan akıcılık özelliği uzaktan izleme ve dinlemede çatallı gelip giden sesi akıcı bir hale getiriyor. Görüntü çözünürlüğü düşerken bağlantı çok fazla meşgul edilmez ve anlık ses dinleme net bir özellik kazanır.

Göz atabilirsiniz . . .

DİĞER GÜVENLİK KAMERALARI

HAREKETLİ KAMERALAR

GECE GÖRÜŞ KAMERALAR

PARA OKUMA KAMERASI

GİZLİ KAMERALAR