SES VE ANONS SİSTEMLERİ

Ses ve Anons Sistemleri

Ses ve görüntü, yaşamın algıladığımız yanlarıdır. Ses kontrol ve anons sistemleri yüksek kapasiteli mekanlar için gereksinim halindedir. Bunlar hastane, otel, fabrika, okul, kamu binaları, sinema, tiyatro, kafe ve restorant, konferans salonları, cami, olimpik yüzme havuzları, iş merkezi, alışveriş merkezi, nikah salonu, düğün salonu, sosyal tesisler, kültür merkezi şeklinde sıralanabilir. Ses ve anons dendiğinde akla gelen ilk hadise genellikle acil anons sistemi şeklinde olmakta, bu durum ise topluluğu herhangi bir tehlike anında uyarmaya yarar. Bunlar yangın, deprem, su baskını, gaz kaçağı veya diğer olumsuz durumlar olarak sayılabilir.

Ses ve Anons SistemleriSes ve anons sistemi olarak öncelikli tercihimiz Bosch markası hoparlör ve tercihli olarak seçtiğimiz ses kontrol cihazlarıdır. Sistemin kurulu olduğu ya da bizim referans mekanları incelediğinizde, Bosch ya da müşteri isteği doğrultusunda Jbl marka hoparlör kullandığımızı görebilirsiniz. Ses kontrol üniteleri (amfilikatör) ile ses yükseltme, dağıtma, müzik yayını (tercihli) ve mikrofon özelliği ile anons işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bilgisayar programı ile entegre edilebilen ses / anons sistemleri, otomatik yayınları belirli zamanlama özellikleri ile seslendirebilir. Bu şekilde topluluğa belli aralıklarla söz gelimi sigara içilmez ya da çöp atmayınız şeklinde anonsları otomatik olarak geçebilirsiniz. Seslendirme sistemi, yangın ihbar sistemi ile entegre olarak çalışabilir. Acil bir durumda otomatik olarak devreye girebilir. Bu da yangın büyümeden, mekanı terk etmemiz için bize zaman kazandırır.

Seslendirme ve Anons Sistemleri Özellikleri :

  • Tek bir anons merkezi ile birçok bölge (hoparlör / zone) kontrolü gerçekleştirilebilir ve sayı istendikçe arttırılabilir.
  • Sistemin özelliğine göre, mikrofon ekleyebilirsiniz.
  • Analog ya da dijital olarak tercih edilebilir. Analog ses ve anons sistemleri, dijitale göre daha ekonomiktir.
  • Dijital son sistem seslendirmelerin kontrolü yazılımdan ibaret olup, daha da pratiktir.
  • İstenen bölge sesini yükseltme ve azaltma işlemlerini birbirinden bağımsız olarak yapabilirsiniz.
  • Aynı zamanda ayrı ayrı hoparlörü aktif / pasif edebilirsiniz.
  • Saniyeler hayat kurtarabilir. Bizlere yangını önceden bildirerek, acil tahliye anons sistemi devreye girer.