Kartlı şifreli geçiş sistemleri

Kartlı Şifreli Geçiş Sistemleri

Kartlı / Şifreli Geçiş Sistemleri

Kartlı şifreli geçiş sistemleri ne işe yarar ?

İşletmeler için, giriş ve çıkış kontrollerinin güvenliği ve personelin mesai saatlerini takip etmeye yarayan sistemlerdir. Kartlı şifreli geçiş sistemleri, parmak izli geçiş sistemleri mekanın uygunluğu gözetilerek önerilir.

Kartlı / Şifreli Geçiş SistemleriDiğer bir deyişle access control olarak da adlandırılır. Kartlı şifreli geçiş sistemleri ana kapıların girişi, personel girişi gibi bölgelerde turnike üzerinde de uygulaması yapılabilen güvenlik yöntemidir. Kart yetkisi olmaksızın giriş ya da çıkış izni olmayan kişi o kapıyı veya turnike geçiş mekanizmasını kullanamaz. Böylece kapı kontrolü sağlanarak giriş ve çıkışlar kayıt altında gerçekleşir. Proximity kartların öncesinde sisteme tanımlanarak hangi bölgelerde / kapılarda yetkisi olup olmayacağı verilir ya da verilmez. Ayrıca personele verilecek kartların (proximity) üzerine istenen tasarım baskısı da uygulanabilmektedir.

Kontrollü giriş ve çıkışların sağlanması, personel takibinin de belirlenmesi için geçiş kontrol güvenlik sistemleri önemlidir. Tabi günümüzde kartlı geçiş sistemleri daha çok kapı kontrolü gibi yetkilendirilmiş bölgeler için kullanılmakta. Ana kapı, personel girişi için daha çok seri bir uygulama olarak görülen parmak izli turnike geçiş sistemleri kullanılır.

Kartlı / Şifreli Geçiş Sistemleri

Kartlı şifreli geçiş sistemi olarak marka seçimini nasıl yapıyoruz ?

Evet soru güzel. Çünkü geçiş kontrol sistemleri adına bir çok marka ve model mevcut. Tabi yine burada dikkat etmemiz gereken, en büyük hususlardan bir tanesini ve de en önemlisini tekrarlıyoruz. Nedir bu ?

Markanın piyasa ürünü müdür ? yoksa global yani uluslar arası rağbet gören bir markalaşmış marka haline gelen, bilinen bir ürün müdür ?

Kartlı şifreli geçiş sistemi olarak tercihimizi hangi markadan yana kullanıyoruz ?

Soru belli. Kartlı şifreli geçiş sistemleri (Access Control) markası olarak ZKTeco tercihlerimiz arasında ilk sıradadır.

ZKTeco Çin ülkesinin gözde markaları arasında görülmekteyken Dünya’ya açılmıştır. Günümüzde Access Control alanında öncülerden sayılabilir.