Maaş Hesaplama | PDKS

Pdks personel devam kontrol sistemleri
Ticari işletmelerin personeli idare etme ve kontrolü taraflı, büyük kolaylık sağlayan pdks sistemi Personel Devam Kontrol Sistemi şeklinde kısaltılmıştır. Pdks sistemleri ile firma ya da şirket çalışanlarının maaş hesaplama işlemleri, çalıştıkları süre ile doğru orantılı olarak hesaplanır. Böylece siz ve çalışanlar arasında daha düzenli, daha sistemli bir sistem oluşturulması amaçlanır.

Pdks sistemleri nedir ve hangi mantık ile hareket eder ?

Pdks öncelikle bir yazılımdan ibarettir, diyebiliriz. Tabi bu yazılım elektronik cihazlar yani donanım ile desteklenmelidir. Pdks sistemleri kart basma, şifreli geçiş veya parmak izli geçiş cihazları ile gelen süre ve kişi bilgisini sistemine kayıt etme mantığı ile çalışır. İşletmenizin özellikleri doğrultusunda programlanabilen pdks sistemi, esnek ve basit bir ara yüze, program paneline sahiptir. Personel kontrol sistemleri ay sonu sizin yerinize standart mesai, eksik mesai, fazla mesai ve süre verilerini hesaplar.

Pdks personel devam kontrol sistemi cihazları

Pdks personel devam kontrol sistemi cihazları

Çalışan personelin işine geliş ve gidiş saatlerini, puantaj sisteminize uyarlar ve böylece daha sağlıklı bir maaş hesaplaması gerçekleştirilir. Pdks sistemi bu bilgilere ise ise personel kartlı geçiş, parmak izi kontrolü, yüz tanıma ile birlikte de kullanılabilen turnike geçiş kontrol sistemleri vasıtasıyla erişir. Bilgisayar destekli güvenilir ve seri çalışan bir sistem olması nedeniyle, bilgileri uzun süre saklayabilir, dijital bir arşiv haline de getirebilirsiniz.

Pdks yazılımı temel olarak Microsoft .net yazılım teknolojisi alt yapısı kullanılarak yazılır. Böylece işletmenize özel çözümler getirilerek, size özel bir pdks programı hazırlanabilir. Bilgilerinizin kaydedildiği havuz (veritabanı, database) olarak ise Microsoft sql veritabanı kullanılır.

Veritabanı tablolama mantığı ile çalıştığından, size ait tüm veriler tek bir merkez, tek bir çatı altında toplanır. Aynı veritabanı üzerine pdks programı güncellendikçe, girilen bilgileri yazar. Kullanımı gayet basit ve pratik olan pdks sistemleri için bizden de fikir almanızı bekleriz. Neticede firmanız firmamız politikası gözeterek, gerekli detayları göz ardı etmeksizin pdks yönlü işinizi ele alıyoruz.

Pdks sistemleri maaliyet açısından fazla yüksek değil ve pdks firmasına göre fiyatları az da olsa değişkenlik gösterebilmektedir. Pdks servisi, hizmeti, eğitimi ve kurulumu, devreye alınması göz önüne alındığında her firma kendi pdks fiyatını belirleyebilmektedir.