Hırsız Alarm Sistemleri

kapı ve pencere güvenliğiniz hırsız alarm sistemleri ile güvende

Ev veya iş yerinin beklenmeyen çeşitli tehditler altında olduğunu biliyoruz. Hırsız alarm sistemleri de bu beklenmeyen, davetsiz misafirleri algılama ve size bildirmek gibi başlıca özelliklere sahiptir. Can ve mal güvenliğinizi tehdit edecek düzeydeki bu tür durumlardan kendimizi ve mekanımızı koruyabilmek kısmen mümkün. Tamamen mümkün diyemiyoruz fakat elektronik güvenlik açısından tüm tedbirlerinizi önemle alıyoruz.

Başlıca hangi marka hırsız alarm sistemleri kullanılabilir ?

Marka belirleme aşamasında kurulumunu en iyi bildiğiniz, programlama bilgilerine hakim olduğunuz bir markayı seçiyor olmanız gerekiyor. Tabi bu teknisyen ya da tekniker açısından vazgeçilmez bir kural halini almışsa bile kullanıcıyı da Kur / Çöz aşamasında yormayacak, pratik bir marka olmalıdır.

DSC, Kanadı menşeyi kalitesi ve çalışma prensibi açısından tercih edilebilir bir noktada. Hırsız alarm sistemleri, kurulum hizmeti veren birçok firma da desteğini verebilmektedir. Ürünleri kalite içeren, ödediğiniz paranın karşılığını ise fiyat ve performans olarak fazlası ile geri alabileceğiniz global bir markadır.

Opax, Çin üzerinden ithal ettiği ürünleri ile hırsız alarm sistemleri seçiminde araştırılması gereken ürünler satıyor. Opax kablosuz alarm sistemleri GSM sim kart desteği sunmakla birlikte, akıllı telefonlar için geliştirilmiş kendisine özgü Opax GSM uygulaması da bulunuyor.

Hırsız ihbar ve alarm sistemleri Keyport Güvenlik için branşı altında, kendi alanındaki bir uygulama. Alarm sistemleri dediğimizde aklınıza yalnızca hırsız alarmı değil, bunların yanı sıra su baskını, deprem, gaz kaçağı ve yangın gibi ihbar sistemleri de gelmelidir.

Elektronik devreleri açısından birbirinden farklı tasarlansa dahi, neticede insanı gelebilecek herhangi bir tehlike hakkında uyarmak için kullanılır. Hırsız alarm sistemi günümüz teknolojisi ile kablolu ve kablosuz şeklindeki alternatifleri ile sizlere sunulmaktadır. Ayrıca aynı hırsız alarm sistem paketinde hem kablolu ve hem de kablosuz özellikler kullanabilmeniz mümkündür.

Genel olarak alarm güvenlik sistemleri içeriğinde ;

  • Alarm paneli ana kartı (Hakim olunacak kapı ve pencere bölgelerini kontrol eden elektronik kart)
  • Metal panel (Alarm ana kartını muhafaza edecek olan, kilitlenebilir kutu)
  • Trafo (ana kartın şehir şebekesinden gelen 220v değerini düşürecek olan parçadır)
  • Keypad (Alarm kontrol tuş takımı, lcd ekranlı ve koruyucu kapaklı olmalıdır. Alarm kurmaya yarar)
  • Siren (Alarm veren sistemin ses çıkış ekipmanıdır ve sabotaja karşı dayanıklı olmak durumundadır)
  • Akü (Elektrik kesintisi gibi enerjinin olmadığı durumlarda takviye yapar)
  • Hareket sensörü (Mekan içinde hareketi algılayan ve ihbar eden parçadır)
  • Manyetik kontak (Kapı ya da pencerelere montajı yapan parça ile açık/kapalı bilgisi alınır)

Söz konusu mekan alarm ihbar güvenliği sağlanacak ise proje ekibimizin güven ve detay dolu kontrollerine güvenebilirsiniz. Mekan ilk olarak keşif edilir, önemli noktalar ve kritik bölgeler not edilir. Böylece size uygun alarm sistemi uygulaması için bilgi edinirsiniz.