Opax kablosuz alarm

Opax Kablosuz Alarm 155

Opax ile hırsızlara göz dağı . . .

Opax kablosuz alarm sisteminden söz etmeden önce, içimizden gelenleri birkaç cümle ile ifade etmeye çalışalım.

Günden güne gelişen ve hızla gelişen teknoloji akılları karıştırmıyor da değil. Hayatı daha da kolaylaştırdığını düşündüğümüz elektronik zeka çalışmaları, güvenlik sistemleri sektöründe de diğer birçok sektörde kullanıldığı gibi kullanılmaya çalışılıyor. Bu durumdan kendi payını fazlasıyla alan elektronik güvenlik alanında, hırsız alarm sistemlerini incelemeye başlayabiliriz.

Opax Kablosuz Alarm 155

Hırsız alarm sistemleri arasında markasını gün geçtikçe ileri taşıyan, yerli bir markadan bahsetmek istiyoruz. Opax kablosuz alarm . . .

Opax kablosuz alarm sistemleri, ülkemiz Türkiye’de özellikle Anadolu Bölgesin’de sıklıkla kullanılmaya başlanmış bir durumda. Nedenleri arasında ise fiyat / performans dengesi, ilk sırada şeklinde belirtebiliriz. Opax ürünlerinde teknolojiyi entegre etmesinin yanında bize kalırsa ne sattığını ve kime, neden sattığını iyi biliyor.

KEYPORT Güvenlik Sistemleri olarak güvenlik sistemleri sektöründe, hırsız alarm sistemleri alanında önüne gelen markayı modeli kullanmadığımızı, açıkça ifade edebiliriz.

Opax kablosuz hırsız alarm paneline 8 adet uzaktan kumanda tanıtılabilir. İlave olarak kontrol klavyesi (keypad) de takılabilir. 16 Adet kablosuz ekipman tanıtılabilir. Gerektiğinde 48 adete kadar da arttırılabilir.

Akıllı telefonlar için tasarlanmış uygulaması da bulunan Opax kablosuz alarm sistemine interneti bulunan telefonunuzun olduğu her yerden bağlanabilir, kontrol edebilirsiniz.

Aşağıdaki video içeriğinde, neredeyse tüm ayrıntılarından da bahsedilmiştir. İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

Opax alarm uygulaması ile neler yapılabilir ?

Alarm sistemini kur ya da çöz yapabilirsiniz.

Otomatik alarm kurulumu özelliğini aktif ederek, istediğiniz saatlerde kurulmasını ve çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı sokete bağlı olan kombi, klima, aydınlatma ve diğer cihazlarınızı da aç/kapa yapabilirsiniz. Böylece hırsızlık esnasında alarm paneline bağlı akıllı soket üzerinden çalışan söz gelimi aydınlatmalar otomatik olarak devreye girebilir.

Uzaktan kumanda tanıtma ya da silme işlemlerini de uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz hareket dedektörlerini, manyetik kapı ve pencere kontaklarını da aynı şekilde tanıtabiliyor, silebiliyorsunuz.

Hangi dedektör ve kapı manyetik kontaklarının nerede, hangi isimde olduğunu ve bu sayede alarm anında alarmın hangi bölgeden geldiğini kolaylıkla uygulaması üzerinden görebilirsiniz.

İsteğinize bağlı olarak sensörlerin bulunduğu bölge tipini de değiştirebilirsiniz. Örnek olarak 1 ani hırsız bölge, 2 yangın dedektörü, 3 gecikmeli hırsız bölge tipi, sessiz bölge, panik tipi gibi özellikleri verebilirsiniz.

Alarm geçmişi raporlarına erişebilirsiniz. Böyle kim, ne zaman kurma ya da çözme işlemi yapmış bunu anlayabilirsiniz. Sistemin alarm aküsü durumunu ve arıza varsa bilgisine de bu raporlama ile erişebilirsiniz.

Alarm anında aranacak telefon numaralarını da bu uygulama ile düzenleme, silme ya da ekleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Kullanıcı ya da yönetici şifrelerini, alarm mühendislik şifresini de değiştirme imkanına sahipsiniz.

Alarm siren ses düzeyini, çalma süresini de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kablosuz siren tanıtma işlemini de rahatlıkla yaparsınız.

Alarm izleme merkezi bilgilerini de Opax Alarm Uygulaması üzerinden ekleyebilirsiniz.

Opax kablosuz alarm sisteminin başka akıllı telefonlar ile paylaşımını yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz kişiye istediğiniz yetkiyi de vermiş olursunuz. Ayrıca söz gelimi çalışanınız ile paylaştığınız sistemi, çalışan işten ayrıldıktan sonra paylaşımı durdurabilirsiniz.

3 haneli programlama kodlarını da uygulama üzerinden aktif edebilir ve bu şekilde Opax kablosuz alarm paneli üzerinde işlem yapmanıza da gerek kalmaz.

Çoklu dil seçeneği ile Türkçe ve ya İngilizce olarak uygulamayı kullanma imkanına da sahipsiniz.

Opax kablosuz alarm

Kanada ürünü olan DSC alarm markasının çalışma prensibi oldukça başarılı olabilir laki fiyat olarak ele alındığında yukarıda kalabiliyor. Çekya malı olan Jablotron’un ise yanına yaklaşmak mümkün değil. Özellikle kullanıcı DSC ya da Jablotron tercih etmediği sürece Opax kablosuz alarm önermeyi daha mantıklı bulmuyor değiliz. Çünkü Opax kablosuz alarm sistemlerinin paket olarak satılması, birçok kullanıcı için büyük avantaj niteliği taşıyor.

İş yeri veya ev için kullanılacak kablolu ya da kablosuz ürün gereksinimlerinin tamamı, bahsi geçen alarm paketleri içinde yer alabiliyor. Söz gelimi standart bir kablosuz alarm paketini, inceleme altına alalım.

OPAX-2646 GPRS/GSM Paneli Kablosuz Polis Sirenli Full Alarm Seti

Opax kablosuz alarmOPAX-2646 GPRS/GSM Paneli Kablosuz Polis Sirenli Full Alarm Seti

  • 1 Adet OPAX-2646 GPRS/GSM/SMS/LAN ÖZELLİKLİ KABLOLU & KABLOSUZ ALARM PANELİ
  • 1 Adet KABLOSUZ BGR-08 48 LED KIRMIZI/MAVİ POLİS SİRENİ
  • 1 Adet ARD-208 KABLOSUZ HAREKET DEDEKTÖRÜ (PIR)
  • 1 Adet ARD-2005 KABLOSUZ MANYETİK KONTAK
  • 2 Adet KABLOSUZ ALARM PANELİ KUMANDASI
  • 1 Adet AK-7A AKÜ 12V 7 AMPER BAKIMSIZ KURU AKÜ

YORUMLARI ALALIM