Apartman kamera sistemi tavsiye

Apartman Kamera Sistemi Tavsiye

Apartman kamera sistemi tavsiye

Öncelikle merhaba, merhaba sevgili blog okur ve takipçileri . . .

Bu kez de size apartman kamera sistemi tavsiye makalesini hazırladık.

Bilindiği üzere İstanbul Anadolu ve de Avrupa yakasında ummalı bir şekilde, yeni apartmanların, binaların yapıldığını görmekteyiz. E e e deprem yakın söylentileri üzerine de başka bir şey yapılması da beklenemez. Yenilenme sebeplerinden en önemlisi, artık eskimiş olan yapıların yerine, ileri teknoloji kullanılarak sağlamlık ve yalıtımı güçlü, asansörü bulunan, günümüz teknolojisine uygun elektrik ve elektronik özellikleri yer almasıdır. Böylece, kentsel dönüşüm kaçınılmaz bir hale almıştır. Devlet teşviki, ev sahiplerinin de aralarındaki uzlaşısı neticesinde, sürekli yeni yeni apartmanların inşa edildiğine rastlamaktayız. Müteahhit firmaların da önünü açan ve neredeyse bir inşaatın ortalama iki yüze yakın sektöre kazanç kapısı olduğunu biliyor musunuz ?

Apartman kamera sistemi tavsiye

Özellikle İstanbul’un Avrupa bölgesinde yer alan Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar, Güngören, Bakırköy, Bahçelievler, Sultangazi gibi ilçelerinde bu açıkça görülebiliyor. Yeni yapılan apartman kamera sistemleri çalışmalarımızın da hızla devam etmesinden ötürü, dikkatlerimizden kaçmıyor. Eski binaların yıkılarak yerine daha konforlu, sağlam ve güvenilir yeni apartmanların geliyor olması günümüz teknolojisinin de yansıtılması anlamını taşıyor.

Yeni inşaat kamera sistemleri incelendiğinde ilk göze çarpan kablosu ya da soket grubu değil, sadece güvenlik kamerası görünmesidir. Alüminyum kompozit dış cephe kaplama halindeki yeni binalar hem göze güzel görünmekte, hem de kablo, boru vesaire malzemelerin de gizlenmesine olanak sağlamaktadır.

Belediyelerin güvenlik kamerası zorunluluğu getirdiği yeni yapılan inşaatlarda, kamera sistemi görüntü çözünürlüğü sınırlamasına da gitmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Nedeni ise asgari görüntü kalitesi 1920p x 1080p (2 MP), gece görüş özelliği olmakla birlikte minimum 20 metre kadar karanlık ortamlarda detay vermesi istenmelidir.

Apartman kamera sistemi tavsiye konumuzun sizlere hangi marka ya da markaları tercih etmeniz yönünde de bazı ip uçları vereceğini unutmayın.

Haikon Hikvision IP ya da HD TVI kamera sistemleri ile başlayabiliriz.

Dünya’nın tercihi halinde. ATM, banka, trafik, kamu kurumları gibi şehir izleme ve güvenlik yazılımları ile ön planda seyir etmekte. Ekonomik ya da proje bazlı üst düzey güvenlik kameraları mevcut. İnternet araştırmalarında da karşımıza çıkan birçok yorum, pozitif yönde. Haikon IP kamera sistemleri tercih edilmesi gereken ilk sırayı alırken, özellikle apartman güvenlik sistemleri için de fazlasıyla yeterli görülmektedir.

Apartman kamera sistemi tavsiye

Apartman Kamera Sistemi Fiyatları

Fiyat araştırması yapmadan önce, önemli bir kaç bilgi verebilir miyiz ?

  • Eğer çok gerekli değil ise her kat için, güvenlik kamerası kullanmayın.
  • Öncelikli nedenlerinden biri de her dairenin tepesindeki kamera sistemi zamanla rahatsızlık vermeye, psikoloji baskı kurmaya başlayabilir.
  • Onun yerine apartman iç kapı girişine ve kapı çıkışına birer tane yeterli olacaktır.
  • Sonrasında ise ön ve arka taraflar için 2 ya da 1’er tane isteğe göre tercih edilebilir.
  • Tabi ki uzmanı tarafından, montaj öncesi keşif yapılmalıdır.
  • En uygun fiyatı, tercih etmemeye özen gösterilmelidir.
  • Uzun vadede sorun çıkarmayacak apartman kamera sistemi tavsiye edilenler tercih edilerek, kısa vadede arızalar oluşmasının önüne geçilmelidir.
  • Kayıt süresi en az 1 ay tercih edilebilir.
  • Harekete duyarlı, hassasiyet seviyesine göre kayıt yaptırılmalı. Böylece depolama aygıtından (HARDDISK) tasarruf edilerek, gereksiz, hareketsiz ve boş alanlar, zamanlar kayıt edilmeyecektir.

Apartman Kamera Sistemi Nasıl Kurulur ?

Kurulum konusunda ise yaşadığınız apartman yeni midir eski midir soruları ile başlamak lazım. Nedeni ise kablolama, alt yapının sıva altı veya sıva üstü olmasına karar verilmesindedir.

Yeni binalarda inşaat anında, alt yapı kablolama işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Merkezi anten santrali, görüntülü görüşme (intercom diafon), elektrik ve telefon hatları ile birlikte kamera güvenlik sistemleri kablolaması da yapılır. Böylece kamera sistemi kabloları ulu orta yerlerde karşımıza çıkmaz. Sıva altı dediğimiz beton içinden yürütülür.

Eski binalarda ise önceden güvenlik kamerası kabloları çekilmediğinden, plastik yapışkanlı vidalı kablo kanalları uygun ölçüde seçilerek kabloların gizlenmesi sağlanır. Sıva üstü dediğimiz durumda budur.

Apartmana ait bir oda varsa, apartman kamera sistemleri merkezi olarak bu oda tercih edilebilir. Olmadığını düşündüğümüzde ise uygun ve yüksek bir bölgede kamera sistemi dolabı içerisine de kayıt cihazı yerleştirilebilir. Monitör yani ekranı da yanına ya da yakınına koyabilirsiniz.

Her ayın belli bir gününde apartman kamera sistemi kontrol edilmelidir. Geçmiş kayıtlar kontrol edilerek, her hangi bir arıza durumu var mıdır bu şekilde anlaşılır. Saat ve tarih ayarları değişmiş ise güncellenmelidir.

NOT: Haikon güvenlik kamerası kayıt cihazları bir sorun arıza halinde uyarı sesi vermektedir. Böylece apartman kamera sisteminde bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

Kamera sistemi kayıt cihazı ve monitör ekran dolabı Kamera sistemi kayıt cihazı ve monitör ekran dolabı

Apartman kamera sistemi tavsiye

YORUMLARI ALALIM