Ucuz ürün almadan, bir kez daha düşünün !

Ucuz Kamera Sistemleri

Ucuz kamera sistemleri

Israrla belirtmeliyiz ki ucuz kamera sistemleri ararken, hem paranızı hem de zamanınızı boşa çıkaracak ürünlerden uzak durulmalıdır. Konuya başlamadan önce atalarımızdan yadigar birkaç anlam dolu cümle ile giriş yapmak istiyoruz. İlki ucuz etin yahnisi, yavan olur ve kalitesiz mal alacak kadar, zengin değiliz diyelim. Bu sözler sanırım boşa söylenmiş sözler değil. Doğru yola ve yapılması gereken asıl şeylere işaret.

Konuya yakın olduğunu düşündüğüm bir anı paylaşmak istiyorum

Geçmiş yıllarda yani 1900’lü yılların neredeyse tamamında üreticiler birbirleri ile kalite ve sağlamlıkta yarışırlarmış. Bunu nereden mi anlıyoruz ? Çok basit. Örneğin evler için ses sistemleri, çamaşır ve bulaşık makineleri, dikiş makinesi ya da ahşap doğramaların çok eski olanlarını inceleyerek siz de rahatlıkla görebilir, fark edebilirsiniz.

Hazır lafı geçmişken, sizinle küçük bir anımızı da paylaşmadan geçmek istemiyorum. Geçenlerde güvenlik sistemleri servisi için gittiğimiz Sarıyer’in güzel semti Emirgan’a gittik. Orada dikkatimi çok eski görünen fakat hala çalışmasında bir sıkıntı görmediğim bir çamaşır makinesi denk geldi ve sordum. Kaç senelik acaba ? Gelen cevap çok şaşırtıcı, 40’ı doldurmak üzere dediler. Yaptığımız kamera ve alarm sistemi ile neredeyse hiç bir alakası olmayan Miele marka çamaşır makinesinin onca yılı geride bırakarak hala çalışıyor olması, bizi fazla şaşırtmıştı. Bana göre aynı marka şu an bile kalitesinden ve sağlamlığından ödün vermeden üretimini sürdürüyordu. Sözün kısası şu ki bundan 50 yıl evvel üretilen bir ürün, makine v.s şu anda aynı kaliteyi barındırmıyor üzerinde. Tam tersine zaman ilerledikçe daha da kaliteli ve sağlam üretilmesi gerekmiyor mu ?

Ucuz kamera sistemleri

Ucuz kamera sistemleri

11 Mart 2021 Perşembe resmi gazete de yayınlanan maddeleri incelemekte de yarar var.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/03/20210311-18.htm

Ucuz kamera sistemleri

Güvenlik sistemleri satın alırken, kurdururken de durum değişmiyor. Aslında şu zihniyeti değiştirmemiz gerekiyor. Ucuz maldan, kalitesiz ve sağlamlıktan yoksun üründen kaçınmak lazım. Onun yerine sorun çıkarmaması ve sürekli bozulmaması adına, daha iyi ürünleri tercih etmek gerek. Güvenlik kameraları ararken de ucuza kaçmıyor değiliz. Ucuz kamera sistemleri kelimelerinin arama motorları üzerinde insanımız tarafından hatıra sayılır bir yoğunlukta aranması olduğu da bunun göstergesi. Fakat No name (isimsiz) güvenlik kameraları, kamera kayıt cihazları yerine güvenlik sistemleri sektöründe adından sıkça bahsettiren markalarda mevcut. Onları tercih etmekle hem kendimize hem de mekanımızın güvenliğine yatırım yapmış oluruz.

Bir keresinde Kemerburgaz Göktürk bölgesine, keşif için gitmiş olduk. Gittiğimiz yer 3 bloktan oluşan bir siteydi. Güvenlik kameraları montajı yapılmış fakat görüntüleri tabiri caiz ise çamur gibi görünüyordu. Site yöneticisinin, yaklaşık her yıl ya da 2 yılda bir sitemizin kamera sistemleri toplantılarda sorunları ile birlikte gündeme geliyor demesi de bunun en büyük örneğiydi. Hal bu ki ; işin başında ince elenip sık dokunarak iyi marka ve iyi fiyat araştırması yapılmış olsa idi, yaşanan problemlerin ortadan kalktığını göreceklerdi. Çok zor değil.

“Ucuz mal alacak kadar zengin değilim” 

Söz gelimi piyasada 150 TL den satılan bir dış ortam kamerasına 200-250 TL arasında bir ödeme yaparak, daha kaliteli markalarla çalışmak ve daha iyi bir yüksek kalitede görüntü elde etmek daha avantajlı. Alarm, yangın, parmak izi, şifreli / kartlı geçiş, otopark bariyeri, görüntülü konuşma sistemi için de durum aynı. Aslını isterseniz ihtiyacımız olan her ne ise tercihimizi kalitelisinden yana kullanmamız kendi kalitemizi gösterecektir. Keyport güvenlik olarak ürünlerimizi kaliteli kullanıyor, işçiliği, montajı düzen dolu gerçekleştiriyor ve aynı ölçekte güvenilir mekanlar sunuyoruz diyerek de yazımızın sonuna reklamı geçmeden edemiyoruz. Huzur ve güven dolu bir yaşam diyoruz.

YORUMLARI ALALIM