Hik Connect nasıl kurulur ?

Hik Connect Nasıl Kurulur ?

Hik Connect nasıl kurulur ?

Merhaba arkadaşlar, sizlere bu konuyu yazmamın asıl nedeni, maruz kaldığınız ve cevap bekleyen şu sorular;

Hik Connect nasıl kurulur ?

Hik Connect telefondan izleme,

Hik Connect cihaz ekleme,

Hik Connect kurulumu, kullanımı, kayıt silme sorulardır.

Son yılların güvenlik kamerası marka seçiminde, oldukça yaygın kullanılan Hikvision yani Haikon’u bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Gerek fiziksel gerek yazılımsal kullanımı ve ileriye dönük kurguları ile bazı kesimlerin vazgeçilmezi arasında yerini aldı diyebiliriz.

Kısaca maziyi hatırlayalım . . .

Haikon mobil izleme uygulaması ilk olarak IVMS-4500 idi. Tek bir uygulama üzerinden sabit yani statik ip adresi ile port yönlendirmesi yapılarak IVMS-4500 uygulaması gayet hızlı ve kullanışlıydı. HiDDNS adı altında da bir platformu vardı. Bilenler hatırlar. Yine IVMS-4500 içinde sabit IP olmadan Haikon kayıt cihazına mobil erişim sağlayabiliyordu. Az ekmeğini yemedik, diyenleri de duyar gibiyim. Hiddns Hik-Connect’in atasıdır. Sonra ne mi oldu ? Hikvision 2017 yılının 3. ayında yayınladığı bildiri ile Hik-Connect uygulamasını yayınladığını ve artık Apple ve Android platformlarda indirilebilir olduğunu yazdı.

Hik Connect nasıl kurulur, Haikon kamera sistemleri uzaktan nasıl izlenir şeklinde bir arama yapıyorsanız ve yeterince de İngilizce biliyorsanız bu adreste yer alan döküman (data sheet) işinize yarayabilir.

Hik-Connect Nasıl Kurulur ?

Apple tablet, iMac, Macbook Pro, iPhone ve diğer bilmediğimiz cihazları için

Apple Store uygulama platformunda, arama kısmına gelerek Hik Connect yazmanız yeterlidir. Hik Connect Apple Store üzerinde detaylarını görmek isteyen arkadaşlar bu adresi inceleyebilir.

Android Market üzerinde bu yazıyı yazdığımız 16.12.2020 tarihinde Hik-Connect uygulaması yoktur. Bilginize.

https://appstore.hikvision.com/ adresinden Download / İndir seçeneği ile kurulması gerekiyor. Not düşmekte fayda görüyorum, indir (download) butonuna bir kere dokunun ve bekleyin. Devam edelim ve böylece .apk dosyası indirerek, gerekli izinlerin de verilmesi ile elle yükleme işlemi yapıldığını belirtelim. Bilgisayarınıza kurduğunuz kurulum (setup ) dosyası .exe olarak düşünebilirsiniz. Bir sorun yoktur.

Gelelim kurulum aşamasına >>

Kısaca Hik Connect Nasıl Kurulur ? mantığını özetlemek gerekirse, Siz uygulamayı kullandığınız sim kartın bağlı olduğu cep telefonu numaranızın bilgisi ile kullanıyorsunuz. Her cep telefonu numarası bir kullanıcı şeklinde düşünülebilir. Kullanıcı adınız da +90555 555 5555 örneği gibidir. Satın almış olduğunuz NVR ya da DVR Haikon kayıt cihazı seri numarasını da kendi sim kartınız ile eşleştiğini düşünebilir, bir bakıma kendi hesabınızdaki Hik Connect uygulamasına gömme işlemidir.

Hik Connect nasıl kurulur ?

1. Aşama

Uygulamanın indirilmesi süreci tamamlandı ise ülke seçiminizi yapmalısınız. Türkiye. Ülke telefon kodu önemli. Böylece uygulama, sizden sadece başında sıfır olmadan numaranızı yazmanızı isteyecektir.

Hik Connect nasıl kurulur ?

2. Aşama

Kayıt ol seçeneğine dokunarak karşınıza çıkacak olan ekranda bir cep telefonu numarası ya da elektronik posta adresi üzerinden mi kayıt yaptıracaksınız onu seçmelisiniz. Genellikle cep telefonu numarası kullanarak, kayıt seçeneği tercih edilir.

Hik Connect nasıl kurulur ?

Sistem, numaranın size ait olup olmadığını doğrulamak için size bir kod gönderir. Gelen mesajda yer alan kodu girer ve devam edersiniz.

Artık kullanıcı adınız, cep telefonu numaranız oldu. Tebrikler. Yalnız sıra geldi sağlam, güçlü ve kolaylıkla tahmin edilemeyecek şifre belirleme kısmına. Büyük harf, küçük harf ve sayılardan oluşması gerekiyor, önemli. Bilginize.

Hik Connect nasıl kurulur ?

Hik Connect cihaz ekleme

Uygulama telefonumuza yüklendi ve artık yeni satın aldığımız, kutusundan çıkardığımız cihazı bu uygulama ile entegre etmeye.

Cihazın menüsünden, Platform Erişimini bulmalısınız. Çevrim içi olması gerekiyor. Akış şifreleme seçeneği de işaretli ise menüde yer alan Doğrulama Kodu satırını istediğiniz bir kelime ya da sayılardan da oluşturabilirsiniz.

Aşağıda yer alan QR kodunu uygulamada Aygıt Ekle diyerek, telefonun kamerasına okutabilirsiniz.

Hik Connect Nasıl Kurulur ? Aklınıza takılan bir şey olduğunda, aşağıdaki yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

İyi seyirler . . .

 

86 / 100

1 Comment

  1. Sh taib Mayıs 22, 2021 at 3:08 pm

    Nereden, hangi adres üzerinden indirebilirim ? Yardımcı olur musunuz ?

    Cevapla