Bebek kamerası tavsiye

1 Bebek Kamerası Tavsiye

Bebek kamerası tavsiye

Günümüzün konusu, bebek kamerası tavsiye niteliği taşıyacak olan, Haikon kablosuz ip kamerasıdır. Anne ve babaların, bebek odaları için an be an onları izleyebilmek, dinleyebilmek ve tüm bunları kaydedebilmek için araştırma içinde olduklarını görüyoruz. Belki de bu ön araştırmalarında kendilerine biraz destek olabilecek bir yazı olmasını umut ederiz.

Bebek kamerası olmasının yanı sıra, güvenlik kameraları alanında ihtiyaç sahibiyseniz muhakkak markalara dikkat edin. Marka hususu oldukça önemlidir. KEYPORT güvenlik sistemleri firması olarak kullandığımız markanın, HAIKON olduğunu tekrar hatırlatalım. Haikon kablosuz kamerayı kalitesinden ödün vermediğinden, bebeğinizin de bebeği olduğu zamana dek kullanabilirsiniz.

1 Bebek Kamerası Tavsiye

Bebek kamerası alırken nelere dikkat edilmeli ?

Açık ve yalansız olmak gerekirse, üzerinden akım yani elektrik geçen tüm ürünler bozulmaya, arıza yapmaya mahkumdur. Tüm markaların her ürünü sorun çıkarır mı noktasında ise kararımızı asgari sorun yaşatacak marka ve modeller üzerinde vermektir. Bebek kamerası tavsiye kısmında ise Haikon’un kablosuz Wi-Fi, SD hafıza kartı, çift yönlü sesi ve daha birçok özelliği bulunan Cube isimli efsane ürününden kısaca bahsedebiliriz.

Tam olarak kablosuz bir ürün, değildir. Yalnızca görüntü aktarımı yani veri sinyalini, kablosuz iletebilmektedir. Kameranın konulacağı, montajının yapılması istenen noktaya yakın şehir şebekesi 220v / 50Hz, enerji temin edilmelidir. Kesintisiz olmalıdır. Enerjinin herhangi bir aydınlatma ya da aç kapa anahtar üzerinden gelmesi, tavsiye edilmez. Eğer kameranızın görüş açısını, çok fazla etkilemediğini düşünüyorsanız priz, elektrik buatı ya da sigorta kutusu yakınları tercih edilebilir.

Görüş açısından da söz edecek olduğumuzda karşımıza 2.8 mm lensi çıkıyor. Ortalama 115° açı ile fazlasıyla geniştir. Geniş açı kamera sistemleri için çok avantajlı sayılmayacak bir tabirdir. Nedeni ise açı genişledikçe, objeye olan uzaklıkta artacaktır. Böylece, görüntüden detay vermesi beklenmemelidir.

Alan genişliğine ve yüksekliğine göre kamera ve lens seçimi yapılmasına, dikkat edilmelidir. Aksi halde sonuçları, umduğunuz gibi olmayabilir.

Bebek beşiğinin karşısına ya da üstüne, çok yüksekte de olmayacak şekilde yani en fazla 2.5m ile 3m arasında bir bölgeye montajı yapılabilir.

Sizlere Haikon’un yaygın olarak tercih edilen, şık ve estetik tasarımı ile öne çıkan Cube kamerasından bahsedelim. Aşağıda belirttiğimiz bebek kamerası fiyatı olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

DS-2CD2410F-IW – DS-2CD2421G0-IW – DS-2CD2423G0-IW 

 • 2.0 MP çözünürlük
 • 2.8 mm lens
 • DWDR
 • 10 metre gece görüş mesafesi
 • Dahili mikrofon ve hoparlör, H.265,H265+ video sıkıştırma
 • ONVIF, ISAPI
 • 128 GB hafıza kartı (SD Memory Card) desteği,
 • Shutter – 1 / 100.000
 • -30°C / +60°C çalışma sıcaklığı
 • 12 V DC PoE (802.3af)
 • Hareket algıma, yüz algılama) BLC,PIR,HLC, ROI, 3D DNR
 • Plastik kasa
 • Wi-Fi (kablosuz menzil 50m)

Bebek kamerası tavsiye

Bebek kamerası tavsiye yazımızın sonlarına doğru yaklaşırken kiminize göre küçük, kiminize göre ise büyük gelecek bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.

1- Bebekler büyür, biliriz. Bu yüzden bebek kamerası tavsiye diye alacağımız cihazı, ileride de kullanmak üzere daha iyi bir ürün almanız olacaktır. En azından başka bir yerinizde mesela, dış kapınızın önünü takip edebileceği şeklinde düşünebilirsiniz. Çünkü bebeğinizin 2 yaşına kadar kameraya ihtiyaç duyabilirsiniz.

2- Duvarlarınızı delmeyin ! Çift taraflı, kaliteli yapışkan bantlar kullanabilirsiniz. Bandı temizlemesi kolaydır ama artık matkap ile delik delinmiş bir duvar için, geri dönüşünüz olmayacaktır.

3- Özellikle yazılım fonksiyonel olmalı. Kolaylıklar sağlamalı. Örnek olarak e-posta ile kısa video ya da resimler atmalı, harekete duyarlı kayıt vesaire. Alacağınız ya da aldığınız bebek kamerası tavsiye üzerine alınmalı.

 

 

 

YORUMLARI ALALIM