Manyetik Kapı Kilidi

Manyetik Kapı Kilidi

Manyetik kapı kilidi kullanıma bağlı olarak, bir kapının daha kontrollü ve daha güvenilir özellikleri edinmesi amacıyla kullanılır. Ev ya da iş yeri kapıları içini, manyetik kapı kilidi uygulaması yapılabilir. Elektromekanik kapı kilitleri ile farklılıkları söz konusudur. Mesela, bobin aracılığı ile manyetik alan oluşturmaya yarayan parça, (selenoid) bulunmaz. Hareketli parçası ya da parçaları yoktur. Tamamen, mıknatıslanma mantığı güder.

Kapının güçlü bir şekilde tutulması adına, kilogram seçenekleri yer alır. Keyport güvenlik olarak müşterinin sahip olduğu kapının özellikleri neticesinde karar vermekteyiz.

Nedir bu manyetik kapı kilidi kilogram meselesi

Kapınızı manyetik tutucu ile kapalı tutmaya çalıştığınızda, eğer tutucunun gücünü aşan bir güç, kapınızı açmaya çalışırsa o kapı fiziki olarak açılır. Örnek verilecek olursa, manyetik kapı kilidi özelliğinin 280 kg tutma gücü bulunuyor. Kapının dışarıdan ise 300 kg bir güçle açılmaya çalışılması, o kapının açılmasına neden olur. Bu nedenle doğru kapıya, doğru manyetik kapı kilidi tercihi yapılmalıdır.

Montaj

Her montaj işleminde, iki önemli vurgu bulunur. Bunlardan birincisi, montajın amaçladığı sistemin sizden ne istediğidir. İkincisi ise müşterinin.

Uygulama yapacağımız kapı ahşap, alüminyum, cam, plastik ya da demir maddelerinden üretilmiş olabilir. Buna bağlı olarak montaj işlemi zorluk ya da kolaylık gösterebilir. Söz gelimi ahşap kapılar üzerinde manyetik kapı kilidi montajı kolaylık gösterirken, cam ve demir kapılar için aynı cümleyi kurmak zor.

Montaj kısmında ince ve ölçümleri iyi yapılmış bir teknik gerektirir. Eline her takım alan ustanın yapabileceği bir montaj kavramı bulunmuyor. Hassas ölçü almak, gerekirse mukavva bir karton ile kalıp çıkarılarak yerine takılmalıdır. Kapının kanadına denk gelecek olan kilit karşılığı, kapı kapandığı andan itibaren sabit manyetik tutucu tarafından kendine çekilmelidir. Çapraz, düz oturmayan ve sağa sola, yukarı aşağı kaymış montajlar manyetik kapı tutucunun mukavemetini düşürecektir ki kusursuz eşit bir montaj yapılmalıdır.

manyetik kapi kilidi 1

Elektronik tabanlı güvenlik sistemlerinin bir parçası olan manyetik kapı kilidi, mevcut bir odanın giriş kapısında kısıtlayıcı özellikler sağlar. Her hangi bir odanın güvenliği manyetik kapı tutucular ile sağlandığında giriş ve çıkışlar kontrollü ve izinli olarak sağlanmakta, bu sayede giriş / çıkış kaydı da tutulabilmektedir. Şifreli, kart okuyuculu ya da parmak izi okutularak manyetik kilit kontrol edilebilir. Manyetik kapı tutucular, access kontrol panelleri vasıtası ve kendi yazılımı ile bilgisayar ortamından da hakim olunabilir özellikler taşır. Tek bir tık ile tüm kapıları açabilir, aynı şekilde tek bir tık ile kapılar kilitlenebilir.

Manyetik Kapı Kilitleri

Manyetik Kapı Kilidi

Kurumsal şirketlerin, bankaların, hastanelerin, üniversitelerin, darphane, depo, müze ve önem arz eden diğer tüm kurumların öncelikli olarak tercih ettiği bir sistemdir. Markaları ile birlikte üretildikleri ülke baz alındığında manyetik kapı tutucu fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. ASSA ABLOY kullanılan manyetik kapı tutucu kilitlerinin başında gelebilir. Kullanım sıklığı ile müşteri memnuniyeti oranı da yüksektir. Kendini kanıtlamış bir marka olarak dünyaya Finlandiya ve İsveç ortaklığı ile hitap eden ASSA ABLOY manyetik kapı tutucu kilidinin satışı, montajı ve teknik servis hizmeti firmamız tarafından da sorunsuz bir şekilde verilmektedir.