Başlıca Ev Güvenlik Sistemleri Neler Olmalı ?

Kuşkusuz ki güvenliğin ve emniyette oluşumuzun en önemli olduğu yerdir, evlerimiz. Kışın soğuk havalarında -ev gibisi yoktur, deriz. Huzur, keyif, sevgi ve de güven bekleriz, içinde soluduğumuz her an kendisinden. Hal böyle olunca evinizin dışarıdan gelebilecek her hangi bir tehlikesine karşı anında bilgi alabilmelisiniz. Oda olmadı en azından, çevre güvenlik kameraları aracılığı ile her anını kayıt altında tutmanızda büyük yarar var.

Ev güvenlik sistemleri ürünü olarak aklımıza ilk gelenler alarm ve kamera sistemi olacaktır. Çünkü ülkemizde çoğunlukla bu ikiliyi yan yana, sık kullanıldığını görürüz. Kamera izler, alarm çalar mantığı ile kullandığımız bu iki sistem eminim ki içinizdeki hırsız kuşkusunu bir nebze söndürmekte ve sizi biraz rahatlatmaktadır. Tabi kamera ve alarm ikilisi dışında yangın ihbar, gaz alarmı, su baskını ve geçiş kontrol sistemlerinin de kullanıldığını, kimi evlerde görebilmekteyiz. Tamamen ev sahibinin hakimiyetinde gibi gözükse de konusunda uzman kimselerin bilgilendirmesi şart. Aksi halde aklın, mantığın aksine olacakları beklemekten başka çaremiz kalmıyor.

Müstakil, daire ya da toplu konut içinde oturabilirsiniz. Bizce nerede oturduğunuz pek de önemli değil. Nedeni ise kötü niyetli insanların, nerede karşımıza çıkacağı bilinmiyor.Bu nedenle önceden önlem almak ve hazırlanmak gerektiğini düşünüyorum. Söz gelimi bebeğiniz oldu ve şimdi çok popüler bebek beşik kamerası kullanarak, bebeğinizin uyandığını anında haber alabiliyorsunuz. Evinizde küçük koşullarda başlayan bir yangın, büyük bir hal almadan size bunu ihbar etmesi de örneklendirilebilir.

Ev güvenlik sistemleri kapsamında yeni nesil teknolojiye dair birçok ürüne yer verilebilir. Ekonomik özgürlüğün durumuna göre, değişkenlik gösterebilir. Kafamızı karıştırmasın. Eviniz için ana ve en gerekli güvenlik sistemlerini tercih ederek, gereksiz sistem masraflarından kaçınmalısınız. Akıllı ev teknolojilerinde tüm bu ev güvenlik sistemleri teknolojileri düşünülerek, senaryo edilmiştir ki o da bilginize olsun.

1 Comment

  1. Konya Güvenlik Temmuz 28, 2015 at 2:14 pm

    Başarılı bir makale olmuş. Bizi fazlası ile bilinçlendirdi. Her şey için teşekkürler. İyi çalışmalar dileriz.

    Cevapla

YORUMLARI ALALIM