Haikon Kamera Sistemleri

Haikon Kamera Sistemleri

Müşteri keşif ziyaretlerimizde şunu fark ettik. Artık kafaları karışmış gibi. Çünkü piyasada kamera sistemleri altında birçok model ve marka yer alıyor. Güvenlik kamerası ve DVR kayıt cihazı olarak seçim yapmakta zorlandıklarını, herkesin kendince bir şeyler izah etmeye çalıştığını duyuyoruz.

Haliyle elektronik güvenlik sistemleri dalında piyasaya özel öylesine çamur vari görüntüler sergileyen, kullanımı ayrı zorluklar içeren ve kaliteden yoksun ürünler mevcut. Hani bir söz vardır ya “kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim” diye, işte hayatım boyunca bana işimde kılavuz olmuş bir cümledir bu. Tabi her malında, ayrı bir alıcısı yok değil. Herkesin kaliteli güvenlik kameraları ya da kayıt cihazları alacağını yazmak pek de doğru olmaz. Lakin buradan sizlerle güzel bir örnek vermek isterim. Geçenlerde 3 blok 30 daire bir siteye gittik ve kamera sistemleri mevcut idi. Memnun olmadıklarını sürekli sorunlar teşkil ettiğini söylediler. Yapan firma gelse, ilgilense dahi her sene bizler için çeşit çeşit problemler çıkarıyor diyorlardı. Ürünleri incelediğimizde bırakın kameraları, kayıt cihazlarını ki kablosundan soketine ve hatta işçiliği de dahil hatalar ile doluydu. Site yöneticisine konuyu üslubunca anlattık ve uyardık. Haikon’un çok kaliteli olduğunu söyleyemeyiz, en iyisinin de olduğunu söylemek yanlış olur ama gerçekten cam gibi görüntüsünden kayıt cihazının kullanımına, uzaktan izlemelerindeki network kalitesine varan profesyonel hususlar içerir. Haikon kamera sistemleri fiyatları açısından da çok ileri, pahallı ve cebi yakacak rakamlarda değil. Haikon kullanacaksanız, kablonun da ciddi bir kalite içinde olması gerekiyor ki özellikle kameralarından randıman almanız için gerekiyor.

Site yetkilisi için ürün kalitesi ve fiyat cazibesi olduğu için Haikon kamera sistemlerini ideal buldu ve işi verdi. Şu an kendisi site sakinleri için değerli kişi konumunda. Çünkü kameralar detay veriyor. Çünkü uzak izlemelerde sorunsuz izleniyor. Çünkü kayıt cihazının geriye dönük izlemeleri başta, diğer ayarları kolaylıkla sürdürülebiliyor. 720 TVL, 1.3 Mega pixel sensöre sahip harici kameraların gerçek performansı Haikon’da mümkün. Sürekli Haikon kamera sistemleri için analog sistemlerden bahsettik ama IP kamera sistemleri de kullanılmaya değer.

Son söz olarak yazıyı okuyan siz değerli arkadaşlarıma önerim ucuz sistemlere kapılarak, paranızı çöpe atmamanız olacaktır. Haikon, yalnızca bizlerin daimi kullandığı için bir örnek. Piyasada daha üst düzey ürünlerde mevcut. Karar sizin.

 

 

 

1 Comment

  1. M. Gürpınar Temmuz 29, 2017 at 2:15 pm

    Hikvision Dünya genelinde, Haikon ise Türkiye’de oldukça başarılı ürünler sunuyor.

    Cevapla

YORUMLARI ALALIM