Parmak İzi Okuyucu ve Kontrol Sistemleri

Parmak İzi Okuyucu ve Kontrol Sistemleri

Parmak İzi Okuyucu ve Kontrol Sistemleri

Access Geçiş ve Kontrol Sistemleri

2020’li yıllara adım attığımızda, parmak izi kontrol ve geçiş sistemlerinin hızla yaygınlaştığına dikkat ediyoruz. Tüm dünyada teknolojinin iş hayatına olan artıları da göz önüne alındığında, çalışmalarımızı hızlandıran ve kolaylık kazandıran özellikleri bulunmaktadır. Parmak izi okuyucu teknolojisi de bunlardan sadece biridir. Parmak izi sistemleri insanlar arası ayrıştırma yönteminde de ilk sırayı alabilir. Ev ya da iş yeri savunma sistemi olarak parmak izi cihazları önemli bir yere sahiptir.

Parmak izi okumaGüvenlik teknolojileri arasında kişiye özel parmak izi okuyucu ve tanıma sistemi büyük önem taşıyor. Nedeni ise insan parmak izinin yalnızca kendine özel, bir eşinin daha olmayışıdır. Doğadaki canlılardan da bir örnek verecek olduğumuzda karşımıza zebralar geliyor. Zebra derisinde yer alan ve parmak izini andıran çoğunlukla siyah / beyaz renkleri taşıyan desenler olduğunu biliriz. İnsanın parmak izinde olduğu gibi, zebraların derisindeki bu desenlere kesinlikle iki zebra hayvanında rastlamak da mümkün olmuyor.

ZKTeco Parmak İzi ve Kart Okuyucu

Ön gördüğümüz ve yazılım gücüne inandığımız ürünlerin markası olarak, ZKTeco önceliğimizdir.

Güvenlik sistemleri içindeki saygınlığını koruyan parmak izi teknolojisinin bizlere sağladığı güvenlik, biyolojik olarak tanımlanabilir. Bir başkasının yerine bir işlem yani bu da çoğunlukla giriş ve çıkıştır ki maalesef gerçekleştiremiyoruz. Fakat kart basma ile giriş ve çıkış işlemlerinde, aynı durum söz konusu değildir. Yani biri, bir başkasının yerine kart basabilir Parmak izi kontrolama parmak izi okutma işlemi yapamaz.

Parmak izli geçiş kontrol sistemlerinin çoğunlukla entegre edildiği sistem pdks (personel devam kontrol sistemi) sistemidir. Böylece söz gelimi fabrika çalışanları işe giriş ve çıkış zamanlarında parmak izi okutarak kayıt bilgisi bırakırlar. Yönetici bu sayede daha doğru ve hatasız bir maaş hesaplaması yapabilir. Aynı zamanda kartlı geçiş ve kontrol özelliği de bulunan parmak izi cihazları da yer alır. Hem kartlı hem de parmak izi geçiş sistemi olarak kullanılabilir.

Elektronik güvenlik sektöründe yer alan parmak izi okuma cihazlarının, birbirinden farklı özellikleri taşıdığını görebilirsiniz. Gerek teknik detayı, gerek menşei ve gerekse fiyatları olarak farklılıklar içindedirler. Böyle bir durumda Keyport Güvenlik ve Bilişim Sistemleri olarak sizin için ideal ve kullanışlı sistemi, sizi dinledikten ve sizin için analizler yaptıktan sonra detayları sizlerle paylaşıyoruz.