haikon hd kamera dvr

Haikon HD Kamera Kayıt Cihazı 4-8-16-32-64

HAIKON HD KAMERA ve KAYIT CİHAZLARI

Hikvision ana markası altında yer alan Haikon HD kamera gün geçtikçe kulağınıza gelişinin, sıklık kazandığını fark ediyor olabilirsiniz. Ürünlerinde ki stabil çalışma yasası, elektronik kart ve yazılım teknolojisi ile buluşan kasa kalitesi sayesinde, güvenlik kameralarının geldiği son noktayı görebilmekteyiz. Kurulumu üstlenen ve kullanımını gerçekleştiren kimselerden gelen pozitif görüşlerin de durumu kanıtladığını sizlere rahatlıkla bildirebiliriz. Haikon HD kamera kayıt cihazı sistemlerinin diğer marka ve modellere göre daha da ileri düzeyde kullanım sağladığını açık farklılıklarla görebiliyoruz. Aynı şekilde Haikon kayıt cihazı olarak da rakiplerine fark atmış durumda. Kendi teknolojisi ile üretim yapan daha kaç marka vardır ki elde ettiği kazancı tekrar AR-GE üzerinden daha ileri ve yeni teknolojilere yelken açsın.

İyi bir güvenlik kamerası ihtiyacı içinde, iki alternatif bulunuyor. Tabir-i caiz ise zengin ve orta hal bütçeli kamera sistemleri denebilir. Bunlardan zengin olanı IP kamera sistemleri yani tamamen dijital ve çevrim içi ağ tabanlı çalışan, görüntü kalitesinin mega pixel olarak tanımlandığı konfigrasyonlardır. Haikon IP kameralarının ayrıntılarına umarım başka bir yazıda değineceğim. O yüzden çok geçmeden diğer bir alternatif olan Haikon HD kamera sistemleri üzerinde yoğunlaşalım. HD yani High Definition / Yüksek Çözünürlük olarak tanımlanır. Son 5 yıl içinde mevcut eski tip koaksiyel kablo altı yapısına bağlandığı ve bu şekilde 1 MP, 1.3 MP, 2 MP ve üzeri çözünürlükte görüntü kalitesi sunduğu bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece IP kamera sistemlerinde kulağımıza gelen Mega Pixel çözünürlük değeri artık Analog kamera sistemlerinde de kulaklara gelmeye devam ediyor. Analog kameraların TVLine çözünürlük değeri artık Mega Pixel değerini almıştır. Bu duruma teknolojinin hızla ve şaşırtarak gelişmesini sebep gösterebiliriz.

Yavaş yavaş fakat emin adımlarla daha akıllı ve düşünebilen sistemleri ile analiz yeteneğini ortaya koyabilen Hikvision, teknolojinin kamera sistemleri alanında gelişimine büyük katkılar eklemektedir. Haikon HD kamera sistemlerinin sıklıkla kullanılan çözünürlük değeri 2 MP olması, hem ekonomik hem de yeterlilik anlamında doyurucu nitelik taşımasından kaynaklanıyor. Yalnız, daha ileri düzey detay almak gerektiğinde ise 2 MP değerinin de üzerine çıkılması kesinlikle tavsiye edilmektedir. Örneği verilecek olursa, insanların yüz hatlarına özgün ve duyu organlarının şekli hakkında detay vermesi gerekebilir. Hava alanları bunun en gözle görünür örneğidir. Sanıyoruz ki hava alanı ve benzeri bölgelerde, 2 MP kamera bulamayacaksınız. Genel görünüm ve güvenlik anlamında 1920px X 1080px yani 2 Mega Pixel yeterli olacaktır. Küçük alanlarda, işletmelerde ve evlerde 2 MP HD güvenlik kamerası çözünürlüğünün yetiyor olduğu gözlerden kaçmıyor. Özellikle ülkemizde, 2 MP için rağbet oldukça fazladır. Depolama aygıtı açısından da sistem, yüksek değerlerde depolayıcı ihtiyacı hissetmeyecektir.

MODERN İŞLETMELER İÇİN AKILLI ÇÖZÜMLER

MODERN İŞLETMELER İÇİN AKILLI ÇÖZÜMLER

HD, kökeni açısından bakıldığında analog güvenlik kamera sistemleridir. Sürekli gelişen ve yerinde durmaksızın değişen teknolojinin getirdiği yeniliklerden dolayıdır ki yüksek çözünürlükte görüntü kaliteleri elde edilebiliyor. 2 Mega Pixel IP kamera görüntüsüne, 1080p HD kameranın karşılaştırma düellosunda görünen o ki farkı ayırt edebilmek için sanırım göz sağlığı ile birlikte bu işi yapıyor olmak gerekebilir. Haikın HD kameraların bu yazının yazıldığı zaman diliminde 5 Mega Pixel HD görüntü kalitesine sahip ürünleri olduğunun da altını çizebiliriz. Bu ürünleri destekleyen HD kayıt cihazını da yani DS-72xxHUHI-F2/S modelini de buradan inceleyebilirsiniz.

HD tabanlı kamera sistemleri coax niteliği bulunan anten ya da kamera kabloları kullanılarak kayıt cihazı ile haberleşmesi sağlanır. Bu sayede Haikon HD kayıt cihazından ekran çıktısı elde edilir. Haikon HD DVR içine gömülü bulunan yazılımın birçok ihtiyacınızı kolaylıkla çözüm getirdiği hatta fazlasının yer aldığını da kullandıkça görebileceksiniz. HD DVR kullanımı genellikle yüzeysel olarak işlenir. Ne mi demek istiyorum ? Dikkatimi çekenler geçmiş kamera kaydı, canlı izleme, saat/takvim ayarı gibi işlemlerin yapılıyor olmasıdır. Halbuki daha birçok güvenlik senaryolarının, yazılım içinde bizleri beklediğini inceledikçe görebiliriz.

Çevrim içi (network) yazılım araçlarından IVMS-4200 (bilgisayar), IVMS-4500 (akıllı telefon, tablet) oldukça profesyonel işlem yapabildikleri dikkatlerden kaçmamalıdır. Eğer 16 kameraya kadar Haikon kamera sistemi kullanıyorsanız, bu adresten IVMS-4200 Lite indirerek hızlı ve güvenilir erişim sağlayabilirsiniz.

Haikon HD kamera modellerine kendi web sayfası üzerinden erişebilirsiniz >> TIKLAYIN >>

YORUMLARI ALALIM