HAIKON HD KAMERA ve KAYIT CİHAZLARI

HAIKON HD KAMERA ve KAYIT CİHAZLARI

Hikvision ana markası altında yer alan Haikon’un gün geçtikçe kulağınıza gelişinin, sıklık kazandığını fark ediyor olabilirsiniz. Ürünlerinde ki stabil çalışma yasası, elektronik kart ve yazılım teknolojisi ile buluşan kasa kalitesi sayesinde güvenlik kameralarının geldiği son noktayı görebilmekteyiz. Kurulumu üstlenen ve kullanımını gerçekleştiren kimselerden gelen pozitif görüşlerin de durumu kanıtladığını sizlere rahatlıkla bildirebiliriz.

Haikon kamera fiyat listesi

İyi bir güvenlik kamerası ihtiyacı içinde, iki alternatif bulunuyor. Tabiri caizse zengin ve orta hal bütçeli kamera sistemleri denebilir. Bunlardan zengin olanı IP kamera sistemleri yani tamamen dijital ve çevrim içi ağ tabanlı çalışan, görüntü kalitesinin mega pixel olarak tanımlandığı konfigrasyonlardır. Haikon IP kameralarının ayrıntılarına umarım başka bir yazıda değineceğim. O yüzden çok geçmeden diğer bir alternatif olan Haikon HD kamera sistemleri üzerinde yoğunlaşalım.

HD, kökeni açısından bakıldığında analog güvenlik kamera sistemleridir. Sürekli gelişen ve yerinde durmaksızın değişen teknolojinin getirdiği yeniliklerden dolayıdır ki yüksek çözünürlükte görüntü kaliteleri elde edilebiliyor. 2 Mega Pixel IP kamera görüntüsüne, 1080p HD kameranın karşılaştırma düellosunda görünen o ki farkı ayırt edebilmek için sanırım göz sağlığı ile birlikte bu işi yapıyor olmak gerekebilir. Haikın HD kameraların bu yazının yazıldığı zaman diliminde 5 Mega Pixel HD görüntü kalitesine sahip ürünleri olduğunun da altını çizebiliriz. Bu ürünleri destekleyen HD kayıt cihazını da yani DS-72xxHUHI-F2/S modelini de buradan inceleyebilirsiniz.

HD tabanlı kamera sistemleri coax niteliği bulunan anten ya da kamera kabloları kullanılarak kayıt cihazı ile haberleştirilir. Bu sayede Haikon HD kayıt cihazından ekran çıktısı elde edilir. Haikon HD DVR içine gömülü bulunan yazılımın birçok ihtiyacınızı kolaylıkla çözüm getirdiği hatta fazlasının yer aldığını da kullandıkça görebileceksiniz. HD DVR kullanımı genellikle yüzeysel olarak işlenir. Ne mi demek istiyorum ? Dikkatimi çekenler geçmiş kamera kaydı, canlı izleme, saat/takvim ayarı gibi işlemlerin yapılıyor olmasıdır. Halbuki daha birçok güvenlik senaryolarının, yazılım içinde bizleri beklediğini inceledikçe görebiliriz.

Çevrim içi (network) yazılım araçlarından IVMS-4200 (bilgisayar), IVMS-4500 (akıllı telefon, tablet) oldukça profesyonel işlem yapabildikleri dikkatlerden kaçmamalıdır.